Rozwiązania branżowe

Szkło ze względu na swoje cechy: przezroczystość i kruchość, wymaga specjalnej obsługi. Jego wady są niezwykle trudne do wychwycenia przez ludzkie oko. Aby uniknąć błędu, wcale nie trzeba używać do detekcji wad szkła magicznych urządzeń high-tech. Rozwiązanie problemu opiera się na dobraniu najlepszego ustawienia oświetlenia - tak, aby wyeksponować wszystkie wgniecenia, rysy i niedoskonałości. Jeśli chodzi o profile okienne czy drzwiowe, nasze systemy poradzą sobie zarówno ze sprawdzeniem prawidłowego rozprowadzenia primera przed okleinowaniem, jak i weryfikacją samej jakości oklejonego produktu.

_01

Kontrola primera

Skuteczne owijanie profili folią wymaga równomiernego i niezakłóconego rozprowadzania kleju (primera). W przeciwnym razie wzór nie będzie przylegał równomiernie do powierzchni i z czasem wady zostaną wyeksponowane przez światło słoneczne.

Nie ma możliwości sprawdzenia jakości już zapakowanego produktu. Jedynym sposobem na upewnienie się, że końcowy produkt nie posiada wad, jest kontrolowanie dystrybucji kleju w czasie rzeczywistym. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza że primer jest przezroczysty. Z tego powodu większość dostawców primera umieszcza w swoich produktach świecący marker UV. Jakie są wady tego rozwiązania? UV-A nie jest w pełni bezpieczny dla ludzi, dłuższa ekspozycja przyspiesza proces starzenia, a nawet może stać się przyczyną zaćmy. System wizyjny z filtrami bandpass zapewnia nie tylko w pełni zautomatyzowaną kontrolę primera, ale także bezpieczeństwo operatora maszyny.

_02

System kontroli powierzchni szyb i luster

Wady na powierzchniach błyszczących i połyskliwych są bardzo łatwe do wychwycenia gołym okiem w jasnym świetle. Z tego powodu producenci mebli i okien często narzekają na swoich klientów, którzy w okamgnieniu są w stanie stwierdzić, czy produkt jest rzeczywiście najwyższej jakości.

To, co jest prostym zadaniem dla naszego wzroku, nie przychodzi z taką łatwością zautomatyzowanemu systemowi inspekcji wizualnej. Chyba, że pracujesz z VisionX! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z różnymi rodzajami oświetlenia, zaprojektowaliśmy układ kamery z oświetleniem, który umożliwia stabilne i dokładne wykrywanie wad zarówno na przezroczystych, jak i błyszczących powierzchniach. Wykrywa rysy, wgniecenia, wgłębienia i niedoskonałości o grubości 0,1 mm w lustrach, szybach okiennych i szybach samochodowych. Nasze know-how zapewnia automatyczne wykrywanie wad, które jest o wiele dokładniejsze i bardziej obiektywne niż ocena ludzkiego oka.

Zacznij swój projekt od dobrej wizji!