Rozwiązania branżowe

Systemy VisionX mogą przeprowadzać kontrolę jakości produktu końcowego dla świeczek typu tealight, świec w opakowaniach i pojemnikach, wotywnych lub pieńkowych. Posiadamy systemy sprawdzające położenie nadrukowanych etykiet, centryczność knota, powierzchnię wosku i elipsę szkła. Dobieraj i łącz rozwiązania dowolnie wedle własnych potrzeb! Możemy dostarczyć każde z tych rozwiązań osobno lub stworzyć maszynę inspekcyjną, która zajmie się wszystkim. Możesz mieć pewność, że wszystkie testy zostaną wykonane w ułamku sekundy.

_01

System kontroli tealightów

Linie produkcyjne tego najpopularniejszego rodzaju świec osiągają ekstremalne prędkości i wydajność. Największe fabryki produkują ponad 40 (!) sztuk na sekundę na jednej linii.

Wdrożyliśmy rozwiązanie, które kontroluje pojedynczy tealight co 25 ms, dzięki czemu czas cyklu produkcyjnego pozostaje niezmienny. Co więcej, ten sam system jest w stanie bezbłędnie analizować różne rodzaje kubeczka – zarówno aluminiowe, jak i przezroczyste. Cechy produktu, które poddawane są weryfikacji to: kształt, średnica, rodzaj kubeczka i centryczność knota. Możemy dostarczyć także systemy do sprawdzania jakości i koloru powierzchni tealighta po zalaniu.

_02

Kontrola świec wotywnych i w pojemnikach

Produkcja świec jest złożonym zadaniem. Praca z woskiem i szkłem, zwłaszcza przy dużych prędkościach, jest bardzo dużym wyzwaniem. Na wielu etapach może dojść do błędu, dlatego konieczna jest kontrola wizyjna gotowych produktów. Ogromne ilości i szeroka paleta kolorów oraz modeli świec nie ułatwiają tego zadania.

Nasz system wizyjny mierzy zarówno centryczność knota, jak i płaskość oraz wysokość powierzchni wosku. Poszukuje pęknięć w szkle, ocenia jego kształt (eliptyczność) i weryfikuje obecność etykiety. Odrzuca egzemplarze z wykrytymi pęcherzykami powietrza, pęknięciami, czy odciskami palców na powierzchni. Nasz system wykonuje wszystkie powyższe analizy, a nawet więcej, przy zachowaniu pożądanej wydajności linii produkcyjnej na poziomie 3,5 sztuki na sekundę.

Zacznij swój projekt od dobrej wizji!