Rozwiązania branżowe

Systemy VisionX mogą przeprowadzać kontrolę jakości produktu końcowego dla świeczek typu tealight, świec w opakowaniach i pojemnikach, wotywnych lub pieńkowych. Posiadamy systemy sprawdzające położenie nadrukowanych etykiet, centryczność knota, powierzchnię wosku i elipsę szkła. Dobieraj i łącz rozwiązania dowolnie wedle własnych potrzeb! Możemy dostarczyć każde z tych rozwiązań osobno lub stworzyć maszynę inspekcyjną, która zajmie się wszystkim. Możesz mieć pewność, że wszystkie testy zostaną wykonane w ułamku sekundy.

_01

System kontroli tealightów

Linie produkcyjne tego najpopularniejszego rodzaju świec osiągają ekstremalne prędkości i wydajności. Największe fabryki produkują ponad 40 (!) sztuk na sekundę na jednej linii.

Wdrożyliśmy rozwiązanie, które jest w stanie kontrolować pojedynczy tealight co 25 ms, dzięki czemu czas cyklu produkcyjnego pozostaje niezmienny. Co więcej, ten sam system jest w stanie bezbłędnie analizować różne rodzaje kubeczka – zarówno aluminiowe, jak i przezroczyste. Cechy produktu, które poddane są weryfikacji to: kształt, średnica, rodzaj kubeczka i centryczność knota. Możemy dostarczyć także systemy do sprawdzania jakości i koloru powierzchni tealighta po zalaniu..

_02

Kontrola świec wotywnych i w pojemnikach

Produkcja świec jest złożonym zadaniem. Praca z woskiem i szkłem, zwłaszcza przy dużych prędkościach, jest bardzo dużym wyzwaniem. Na wielu etapach może dojść do błędu, dlatego konieczna jest kontrola wizyjna gotowych produktów. Ogromne ilości i szeroka paleta kolorów oraz modeli świec nie ułatwiają tego zadania.

Nasz system wizyjny mierzy zarówno centryczność knota, jak i płaskość oraz wysokość powierzchni wosku. Poszukuje pęknięć w szkle, ocenia jego kształt (eliptyczność) i weryfikuje obecność etykiety. Odrzuca egzemplarze z wykrytymi pęcherzykami powietrza, pęknięciami, czy odciskami palców na powierzchni. Nasz system wykonuje wszystkie powyższe analizy, a nawet więcej, przy zachowaniu pożądanej wydajności linii produkcyjnej na poziomie 3,5 sztuki na sekundę.

Zacznij swój projekt od dobrej strony!